Tydzień dalekowschodni w Radiu PiN dobiegł końca (niestety...).

Czas na małe podsumowanie.
Mogliśmy bliżej poznać Chiny, Koreę oraz Japonię; język, kuchnię, gospodarkę; rozmawiano ze znawcami tematów oraz rdzennymi mieszkańcami. Skupmy się jednak na audycjach dotyczących Japonii. Zdecydowanie żal serduszko ściska, że było tego tak mało - chciałoby się więcej, a co! Bardzo przyjemnie było słuchać głosu Kie Kawada opowiadającej o japońskich potrawach oraz Renaty Wódkowskiej skupiającej się na tajnikach języka japońskiego, a także Urszulę Mach - Bryson ze Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke czy Jagody Murczyńskiej z Fundacji Arteria. Wyjątkowo interesujące okazały się audycja dotycząca japońskich idiomów (środa) oraz audycja dotycząca onomatopei w języku japońskim (czwartek i piątek), z kórych wyciągnęłam całą garść nowych informacji.

Japońskie onomatopeje są równie zagadkowe, co "Słowniczek animo-polski – dla gaijinów (...)" autorstwo: Slova (Omakai II).
A oto i fantastyczny opis tejże atrakcji, który uwiódł mnie przy pierwszym poznaniu:
"Czy bishoujo meido rysując ecchi doujinshi zawierające futanari pokusi się o prequel w konwencji yaoi-guro? A może jednak, na przekór otaku stworzy kawaii tsundere oppai loli ujeżdżające nekomimi mecha? Czy baka gaijin zrozumiał? To jak nie zrozumiał, to niech przyjdzie, to mu sensei Slova wytłumaczy, żeby gaijin więcej nie był aho."

Przyszło mi do głowy, że zabawnie brzmiałaby podobna opowiastka, w której większość słów zastąpiona by została japońskimi onomatopejami.

A WIĘC KONKURS!
Wymyśl zabawną opowiastkę, używając od 10 - 50 słów dźwiękonaśladowczych pochodzących z języka japońskiego!
Do wygrania 3 przypinki/badge 5,6 cm z dowolnie wybraną przez zwycięzcę grafiką!
Wygrywa najzabawniejsza historia :D
Wśród pozostałych biorących udział osób zostaną rozlosowane 2 nagrody pocieszenia tj. po 1 przypince z wybraną przez osobę grafiką.
Zgłoszenia wraz z opowiastką zostawiać proszę w komentarzach.
Konkurs kończy się w piątek 30.08.13r. o godz. 22.00.

A tu kilka źródeł wiedzy na temat onomatopei w języku japońskim:
Wiki Books
BENKYO
Matsumi
Chomikuj.pl

Comments (0)