Little Witch AcademiaJestem wielką fanką anime, dlatego nie mogę pozostać niewzruszona, po obejrzeniu Little Witch Academia.

Jest to jednoodcinkowe anime o tematyce magical girls. Akko Kagari, nasza główna bohaterka, po obejrzeniu spektakularnego widowski staje się wielką fanką czarodziejki Shiny Chariot. Decyduje się na naukę w akademii magii, w której (jak to zwykle w szkole bywa) bohaterka ma swoje wzloty i upadki (tego szczególnie ma dużo), poznaje nowych przyjaciół i wrogów (ale czy na pewno?) oraz zagłębia się w świat magii, który tak pokochała dzięki Shiny Chariot.

W anime oprócz Akko na pierwszy plan wysuwa się kilka jej rówieśniczek: trochę mroczna Sucy Manbavaran, grzeczna i nieśmiała Lotte Yanson oraz najlepsza uczenica w akademii i główna rywalka Akko - Diana Cavendish. Niepokojącą tajemnicę kryje natomiast Pani Profesor akademii (niestety imię nieznane), którą mam nadzieję twórcy w kolejnych częściach będą nam stopniowo ujawniać.

Dwa dni temu skończył się projekt na Kickstarterze dla drugiej części Little Witch Academia. Żałuję, że nie zdążyłam wziąć w nim udziału, ale i tak zakończył się on dużym sukcesem, dlatego można spodziewać się kontynuacji historii z pierwszego odcinka (niestety dopiero w 2014 roku).

Link do akcji na Kickstarterze tutaj.

Little Witch Academia można legalnie obejrzeć na YouTube.

Więcej o Little Witch Academia tutaj. oraz strona oficjalna tutaj.

Little Witch Akademia na Wikipedii
Recenzja na Tanuki-Anime jest krzywdząca i nie zgadzam się z nią, więc linka nie będzie (*w tle pogwizdywanie i marudzenia*).

A dla ciekawych, tytuły powiązane, źródło: My Anime List:
1) Death Billiards (interesujące, polecam)
2) Ryo
3) Arve Rezzle: Kikaijikake no Yoseitachi

PS. Poprawiłam już ten gigantyczny obrazek...^_^"

Comments (0)