Prawdopodobnie większość ludzi zna, widziała lub przynajmniej słyszała o filmie Kick-Ass. Opowiada on o młodym chłopaku, który zafascynowany superbohaterami z komiksów, sam pragnie walczyć o miłość i sprawiedliwość ;) Dokonuje więc zakupu potrzebnych elementów stroju i projektuje swój własny kombinezon bohatera. Gotowy do walki, uzbrojony w dwie pałki i dużo samozaparcia rusza w miasto, by pomagać ludziom.

Jednak nie o film z 2010 roku się rozchodzi...

Tadahiro Kanemasu, 27 letni mieszkaniec Tokyo, pracownik sklepu warzywnego. Jak mówią jego współpracownicy ze sklepu, od zawsze uprzejmość była jego największą cnotą. Jednak zwykła uprzejmość przestała wystarczać Japończykowi. Zainspirowany przez dzieci odwiedzające jego sklep, Tadahiro Kanemasu postanowił stać się prawdziwym bohaterem. Wdział więc strój Zielonego Power Rangersa i ruszył na stację metra w Tokyo, by pomagać ludziom w trudnych sytuacjach. Z początku, jak mówi, ludzie uważali go za dziwaka i nie chcieli się do niego zbliżać, jednak po 3 miesiącach wytrwałego pomagania przy noszeniu bagaży, wchodzeniu po schodach oraz znoszeniu z nich wózków, Tadahiro Kanemasu spotkał się z ogólną akceptacją.

"Nadal uważają mnie za dziwaka, ale w ten dobry sposób." - Tadahiro Kanemasu.

Maska daje mu większą anonimowość. W tradycji Japończyków, każdą przysług należy zwrócić, ale gdy pomaga tajemniczy superbohater w masce - łatwiej pogodził się ze zwykłą dobrocią ze strony innego człowieka. Superbohater z życia wzięty przesiaduje przed stacją Honancho w Tokyo obok tablicy informacyjnej ("Baby Carriage Carrying Ranger") i czytając mangi oczekuje następnych wydarzeń.

Jak na razie nasz zielony bohater może pomagać ludziom tylko kilka godzin dziennie ze względu na własną pracę i życie, ale już znalazł on dwójkę chętnych do pomocy bohaterów: niedługo dołączą do niego czerwony i różowy Power Rangersi ;)

Ja szczerze dopinguję Tadahiro Kanemasu i podziwiam jego zachowanie.
Z drugiej jednak strony martwię się o niego i mam nadzieję, że jego losy będą lepsze od tych, które spotkały filmowego Kick-Assa czy Phoenix Jones'a w ol Murrica (został aresztowany za atak na nastolatków, którzy jego zdaniem się bili - został w szarpaninie zdemaskowany i aresztowany, stracił pracę)...

Linki do artykułów o Tadahiro Kanemasu:
po polsku:
Japonia Online
po angielsku:
Kotaku
THV11
International Business Times
Huff Post World
The Guardian

Comments (0)